Projektowanie i budowa form wtryskowych - Wrocław

Firma PawForm oferuje profesjonalne projekty form wtryskowych. Nasze usługi są skierowane do przedsiębiorstw z terenu Wrocławia i okolic, które działają w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Tworzymy zespół specjalistów, który nadzoruje cały proces obejmujący produkcję, zatwierdzanie projektu oraz wykonanie form wtryskowych. Wyróżnia nas staranność, sumienność oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia. Projektowanie detali z tworzyw sztucznych realizujemy przy użyciu najnowszych technologii oraz oprogramowania Moldex3D.

Główne elementy oferty Pawform to:

Projektowanie CAD form wtryskowych • Konstrukcja form wtryskowych • Usługi symulacji wtrysku

Etap projektowania form wtryskowych cechuje się niezwykłą precyzją i złożonością. Ściśle współpracujemy ze zleceniodawcą w zakresie formułowania założeń oraz kolejnych koncepcji finalnego produktu. To pozwala nam projektować najdrobniejsze detale z tworzyw sztucznych. Dzięki zbudowanym prototypom jesteśmy w stanie przeprowadzić niezbędne testy i walidacje oraz przygotować kompletną dokumentację obejmującą formy wtryskowe.

Kompleksowe przygotowanie sprawia, że budowa form wtryskowych oraz ich wdrożenie do produkcji staje się dużo łatwiejsze.

Uzupełnienie naszej oferty stanowi symulacja wtrysku. Jest to seria analiz, których celem jest optymalizacja całego projektu oraz jego konkretnych elementów. Dzięki symulacji wtrysku seryjna produkcja elementów z tworzyw staje się w zasadzie pozbawiona ryzyka błędu.

Szukasz sprawdzonej firmy, która zaprojektuje i wykona ściśle określone elementy z tworzyw sztucznych? Precyzyjne formy wtryskowe naszej produkcji spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 

Zajmujemy się rozwojem produktów  w zakresie wzornictwa przemysłowego a także konstrukcją mechaniczną zaprojektowanego wyrobu użytkowego wraz z wykonaniem prototypów. W ramach współpracy z narzędziowniami oferujemy konstrukcję / projektowanie form wtryskowych, a także budowę i wdrożenie narzędzi, form wtryskowych do produkcji seryjnej. Zarówno na etapie projektowania wyrobu, jak i konstrukcji form wtryskowych wykonujemy symulację wtrysku w oprogramowaniu Moldex3D, która potocznie zwana jest symulacją „moldflow”.

 

Projekotwanie to proces etapowy

Projektowanie form wtryskowych jest procesem, który realizujemy etapowo, projektując poszczególne elementy funkcjonalne formy według ścisłe określonego schematu. Wprowadzając etapowość procesu projektowania, jesteśmy w stanie lepiej kontrolować cały proces projektowy i sprawniej omawiać z klientem założenia koncepcyjne np. odnośnie punktu wtrysku, położenia wypychaczy czy geometrii układu chłodzenia.