Chwytaki do form wtryskowych, grippery

Uzupełnieniem oferty związanej z budową form wtryskowych, są chwytaki do form wtryskowych, grippery – automatyzujące procesy produkcyjne. Budowa chwytaka odbywa się równolegle do procesu produkcji formy wtryskowej, tak aby od pierwszych prób narzędzia zweryfikować czy forma może pracować w trybie automatycznym i jak bardzo możemy skrócić czas cyklu.

W zależności od wymagań klienta, jesteśmy w stanie dostarczyć najprostsze rozwiązania odbierające same detale wraz z układem wlewowym, lub zaproponować rozwiązania bardziej zaawansowane, które będą np. obcinały układ wlewowy lub przygotowywały detal do dalszych operacji poza obszarem formy wtryskowej oraz wtryskarki. Analizując opis wymagań ze strony Klienta przedstawiamy koncepcję chwytaka, a po jej akceptacji określamy koszty i terminy realizacji.

Chwytaki do form wtryskowych, grippery budowane są przy współpracy ze sprawdzonymi partnerami dostarczającymi elementy standardowe, mającymi duże doświadczenie w doborze poszczególnych rozwiązań technicznych. Łączymy know-how naszych partnerów i możliwości montażowe, które posiadamy wewnętrznie w firmie. 

Budowa każdego z chwytaków jest realizowana w oparciu o ogólnodostępne standardowe komponenty. Dzięki wykorzystaniu elementów uznanych marek, w przyszłości czas serwisu czy wymiany zużytego elementu skrócony będzie do minimum. 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klienta utrzymujemy stały magazyn elementów standardowych tj. profile aluminiowe, elementy złączne, elementy chwytające, przyssawki. Dzięki czemu termin realizacji chwytaka do formy wtryskowej wynosi do kilku dni roboczych lub szybciej.

Dotychczas wykonane projekty związane z automatyzacją produkcji widać poniżej. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia możliwości współpracy.

przykładowe projekty